CO ROBIĆ, GDY NAGLE STRACIMY PRACĘ?

BezrobocieBezrobocie może dosięgnąć każdego z nas. Dzisiaj mamy pracę, jutro możemy borykać się z problemem utraty zatrudnienia. Przyczyn jest oczywiście bardzo wiele. Wszechobecny kryzys sieje spustoszenie i odbiera zwykłym zjadaczom chleba sens życia, źródło dochodów, powoduje, że czujemy się gorsi i popadamy w marazm. Nie warto jednak załamywać rąk, chociaż sytuacja wydaje się niezwykle patowa. Trzeba zakasać rękawy i wziąć się w garść, być może za rogiem, czeka cię nowa, lepsza praca. Czytaj dalej CO ROBIĆ, GDY NAGLE STRACIMY PRACĘ?

NIE DAJ SIĘ DEPRESJI

Walka z depresjąBezrobocie to poważny problem w naszym kraju. Wiele rodzin ma ogromne problemy  finansowe, przez co bardzo trudno związać koniec z końcem i przetrwać do pierwszego. Nie od dzisiaj zatem wiadomo, że utrata pracy jest jednym z poważniejszych czynników wywołujących stany depresyjne. Nic w tym dziwnego. Gdy z dnia na dzień dowiadujesz się, że to koniec z twoim etatem, możesz czuć się sfrustrowany, wściekły na cały świat a z czasem zupełnie przygnieciony swoim problemem. Czytaj dalej NIE DAJ SIĘ DEPRESJI

JAK NIE DAĆ SIĘ LENISTWU?

PracaBezrobocie to stan umysłu. Jeśli skutecznie wmówimy sobie, że do niczego się nie nadajemy a w kraju nie ma pracy dla ludzi z naszym wykształceniem, nie liczmy, że kiedykolwiek znajdziemy ciepłą posadkę. Przebywając na bezrobociu przez dłuższy czas, przyzwyczajamy się, że mamy więcej czasu niż kiedyś, uchodzi z nas energia i chęć walki o lepsze jutro A to najkrótsza droga do lenistwa. Jak zatem walczyć z nieróbstwem? Na samym początku, musimy uzmysłowić sobie, że siedząc na Czytaj dalej JAK NIE DAĆ SIĘ LENISTWU?