NIE DAJ SIĘ DEPRESJI

Walka z depresjąBezrobocie to poważny problem w naszym kraju. Wiele rodzin ma ogromne problemy  finansowe, przez co bardzo trudno związać koniec z końcem i przetrwać do pierwszego. Nie od dzisiaj zatem wiadomo, że utrata pracy jest jednym z poważniejszych czynników wywołujących stany depresyjne. Nic w tym dziwnego. Gdy z dnia na dzień dowiadujesz się, że to koniec z twoim etatem, możesz czuć się sfrustrowany, wściekły na cały świat a z czasem zupełnie przygnieciony swoim problemem.

Najważniejsze, to akceptacja zaistniałej sytuacji. Możesz wyrywać sobie włosy z głowy i tak nic nie wskórasz w tym momencie. Jeśli zdasz sobie sprawę z faktu, iż straciłeś dotychczasowe zatrudnienie, będzie ci łatwiej rozpocząć wszystko od nowa. Oczywiście, masz prawo czuć się fatalnie, jednak, gdy stan ten będzie powielał się i przybierał na sile, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Użalenie się nad sobą jest dużo gorszym upokorzeniem dla siebie samego, niż utrata pracy. Zatem głowa do góry!

Każdego dnia szukaj nowej pracy. Śledź strony internetowe, dzięki którym możesz wyszukać coś dla siebie. Kupuj gazety, również tam pojawiają się „świeżutkie” anonse, być może właśnie dzisiaj uda ci się znaleźć coś sensownego. Warto również samemu zamieszczać ogłoszenia. Popytaj również przyjaciół bądź znajomych, może ktoś poszukuje pracownika w twojej branży.

Na początku będzie trudno. Aby bez przerwy nie myśleć o swoim stanie, zajmij się czymś pożytecznym. To pozwoli ci na moment zapomnieć czym jest bezrobocie.

Autor

pawel

Dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie mojego wpisu :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *