JAK DOBRZE WYPAŚĆ NA ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ?

Rozmowa kwalifikacyjnaBezrobocie długo nie pozwalało ci na znalezienie satysfakcjonującej pracy? Przez ten czas zapomniałeś jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej? Nie możesz opanować nerwów? Nie przejmuj się, to może zdarzyć się każdemu! Gdy długo nie mogłeś znaleźć pracy, musisz na nowo zacząć panować nad sobą, uczyć się pewnych zachowań i starać się walczyć o swoje.

Masz interesujące CV? Świetne! Gdy jednak kiepsko wypadniesz podczas rozmowy kwalifikacyjnej, nie licz, że pracodawca się nad tobą zlituje i zatrudni cię w swojej firmie. Aby nie dać plamy, wcześniej przygotuj się do konfrontacji z szefostwem.

Pod żadnym pozorem nie przekłamuj rzeczywistości. Z czasem, życie i tak zweryfikuje twoje umiejętności. Jeśli podczas rozmowy kwalifikacyjnej będziesz mówić nieprawdę, w przyszłości narobisz sobie wyłącznie problemów.

Po drugie, nie lej przysłowiowej wody. Mów wyłącznie istotne rzeczy. Nic nie wartą gadaniną, z pewnością nie ujmiesz pracodawcy. Liczą się twoje kompetencje, twoja elokwentność i wiedza na temat firmy, w której starasz się o etat.

Gdy wymaga tego sytuacja, uśmiechnij się. Jednak nie szczerz zębów przez całą rozmowę. Staranie się o pracę to poważna sprawa, musisz zatem pokazać, że to nie żarty z twojej strony. Notoryczne uśmiechanie się może oznaczać twoją bezradność i sztuczność.

Nikt nie lubi marnować czasu. Zatem, podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie trać czasu własnego i pracodawcy. Uszanuj fakt, że ktoś poświęca ci chwilę i wykorzystaj ją maksymalnie. Mów wyłącznie istotne rzeczy, fakty, które pomogą ci w walce z bezrobociem.

Autor

pawel

Dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie mojego wpisu :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *