CZYM ZAJĄĆ SIĘ PO UTRACIE PRACY?

Jak szukać pracyBezrobocie to trudny czas, zwłaszcza dla tych, którzy poświęcili pracy wszystko. Gdy budzisz się rano i nie musisz na złamanie karku pędzić do biura, redakcji czy marketu, w którym do tej pory byłeś zatrudniony, ciężko tak zagospodarować wolny czas. Leżenie w łóżku i patrzenie się w sufit, nie jest najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji. Watro zatem wziąć się za siebie. Możesz zatem wzbogacić swoje CV o kolejny staż czy praktykę w twojej dziedzinie. Najgorsze, to załamać ręce i nie robić nic.

Zarejestruj się w Urzędzie Pracy w swoim mieście i tam dowiedź się o najciekawsze oferty stażu. Pamiętaj, że sam się ograniczasz. Jeśli będziesz chciał podnieść swoje kwalifikacje, z pewnością znajdzie się ciekawa propozycja.

A może kurs doszkalający? Watro zastanowić się na taką alternatywą. Aby zaimponować swojemu przyszłemu pracodawcy, warto odbyć szkolenie w satysfakcjonującej cię dziedzinie. Musisz tylko wychodzić swoje, rozejrzeć się za atrakcyjną ofertą, nic z nieba ci nie spadnie. Zatem, aby nie marnować czasu, zrób coś dla siebie.

Gdy na horyzoncie nie ma ani satysfakcjonującego cię stażu do odbycia ani szkolenia w twoim zawodzie, możesz zająć się czymś wartościowym. Czym mianowicie? Zapisz się na przykład na kurs gotowania. Wówczas nie zmarnujesz czasu i nauczysz się czegoś nowego. Rób cokolwiek, byleby nie popaść w depresję, z którą możesz borykać się całymi latami. Nie ma bowiem nic gorszego, niż dół psychiczny, który jeszcze bardziej wpycha nas poczucie winy za taki stan rzeczy, jakim jest nasze bezrobocie.

Odnaleziono dla:

  • czym sie zajac na bezrobociu

Autor

pawel

Dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie mojego wpisu :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *