CO ROBIĆ, GDY NAGLE STRACIMY PRACĘ?

BezrobocieBezrobocie może dosięgnąć każdego z nas. Dzisiaj mamy pracę, jutro możemy borykać się z problemem utraty zatrudnienia. Przyczyn jest oczywiście bardzo wiele. Wszechobecny kryzys sieje spustoszenie i odbiera zwykłym zjadaczom chleba sens życia, źródło dochodów, powoduje, że czujemy się gorsi i popadamy w marazm. Nie warto jednak załamywać rąk, chociaż sytuacja wydaje się niezwykle patowa. Trzeba zakasać rękawy i wziąć się w garść, być może za rogiem, czeka cię nowa, lepsza praca.

Najważniejsze w takiej sytuacji, to nie poddawać się. Utrata pracy może przecież zdarzyć się każdemu. Po pierwsze, nie zrzucaj na siebie całej odpowiedzialności za taki stan rzeczy. To, że zostałeś zwolniony, nie oznacza jeszcze, że do niczego się nie nadajesz. Pomyśl, że w podobnej sytuacji jest bardzo wiele osób i nie świadczy to o ich niekompetencji czy baraku doświadczenia, a po prostu spowodowane jest cięciem budżetowym.

Po drugie, przeanalizuj wszelkie za i przeciw. Być może z czasem okaże się, że taka zmiana wyszła ci tylko na dobre. To moment na poważne zmiany w twoim życiu.

Po trzecie, nie obarczaj swoim problemem innych. Oczywiście każdy przy zdrowych zmysłach zrozumie, że przechodzisz trudny okres. Pamiętaj jednak, że najbliżsi mogą nie wytrzymać twoich ciągłych pretensji i złości, jaką na nich wyładowujesz. Nie zepsuj swoich relacji z rodziną. Żadna praca nie da ci bowiem tyle ciepła co ukochana żona, wspaniały mąż czy kochane dzieciaki.

Patrz optymistycznie na świat. Jeśli popadniesz w depresję, do końca życia możesz cierpieć na bezrobocie.

Autor

pawel

Dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie mojego wpisu :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *